idan

עידן רייכל

"כפר הנוער הארצי למצוינות במוסיקה הוא מרכז חלוצי וייחודי, והוא המקום הנכון דווקא לאנשים שמחפשים אתגר רציני, חשיבה מחוץ לקופסא ויצירתיות מלווה במקצועיות."

-הפרויקט של עידן רייכל פרץ לסצינת המוזיקה הישראלית בשנת 2002, ושינה את פני המוזיקה הישראלית בהביאו מסרים וטעמים מוסיקליים חדשים.עידן הוא מהיוצרים המובילים בארץ וממלא אולמות בארץ ובחול. www.idanraichelproject.com/he

dubi

דובי לנץ

"תוצר הייצוא התרבותי החשוב ביותר של ישראל הינה המוזיקה המיוחדת שלנו והמוסיקאים שכובשים את הבמות הבינלאומיות. לעיתים קרובות אני נשאל: "מה אתם שמים במים שלכם שכל כך הרבה כשרונות מוזיקליים יוצאים מהמדינה הקטנה שלכם?" ואכן, בפרוייקט החדש – כפר הנוער למצוינות במוזיקה – הולכים להשקות את התלמידים באותם מים נפלאים וטהורים שיצמיחו עוד ועוד כשרונות לתפארת מדינת ישראל.”

-דובי לנץ הוא שדר רדיו, עורך מוזיקלי, מפיק, ומרצה. דובי הוא מומחה בינ"ל למוזיקת עולם. הוא המנהל האומנותי של פסטיבל ג'אז בים האדום ומגוון פרויקטים נוספים. www.redseajazzeilat.com www.glz.co.il

amikam

עמיקם קימלמן

"כפר הנוער למצוינות במוסיקה הוא אחת ההבטחות הגדולות בחינוך המוזיקלי בישראל. התוכנית הייחודית, המורים, מהמובילים בתחומם והתנאים בהם ישהו התלמידים מהווים חממה אידיאלית לעיצוב דור חדש של מוזיקאים רב תחומיים ברמה הגבוהה ביותר שניתן לחלום עליה. בוגרי המגמה ירכשו כלים להתמודד עם מוזיקה מאתגרת, בעלי כישורים חברתיים מפותחים ובעלי גישה פלורליסטית שיתרמו רבות לתרבות ולחברה הישראלית.”

-עמיקם קימלמן הוא מנהל ביה"ס רימון לג'אז ולמוזיקה בת זמננו. הוא סקסופוניסט, מלחין, מעבד, ומחנך מוזיקלי מהבולטים והמצליחים בדורינו. www.rimonschool.co.il

דין דין אביב

"לכל אדם יש נקודה אישית פנימית שהיא רק שלו, היא השראתו, היא המנוע היא המניע היא המצפן. נראה שכפר הנוער יכול לתת בסיס מצויין לכיוון , להשראה, ללמידה מעמיקה ואף לערכים טובים כאדם וכאמן. כשנתבקשתי להביט בתכנית הלימודים ,אני מודה, קינאתי (קנאת סופרים כמובן).. השילוב של לימודים לבגרות, בלימודי מוזיקה ואמנות ברמה גבוהה, והשהות בכפר במשך השבוע תוך התמודדות עם מטלות החיים באופן עצמאי, התמודדות חברתית כקהילתית,כל אלו ביחד מקנים כלים מדהימים לחיים.. אני בעד!!”

-דין דין אביב היא זמרת ויוצרת, נגנית כלי הקשה, רקדנית, ומחנכת. היא מהזמרות הייחדויות והמצליחות ביותר בישראל. ‪www.dindinaviv.co.il ‪www.fistukartists.co.il

שי מאסטרו

״אחד הדברים החשובים ביותר בדרך שבה אני רואה חינוך מוזיקלי הוא החשיפה לחומרים הנכונים ולאנשים הנכונים. לדעתי, מוזיקה שנעשית ממקום של אהבה, תחזיק מעמד עם השנים ותוכל לתת לאמן את החיים המיוחדים האלה המסתובבים סביב יצירה, אתגר, התפתחות ותגמול רוחני. כפר הנוער למצויינות במוזיקה חותר לנקודה הזאת בדיוק. אני מאוד גאה לקחת חלק בפרוייקט המיוחד הזה״.

-שי מאסטרו הוא פסנתרן ג'אז בין-לאומי. הוא מופיע במיטב פסטיבלי ומועדוני הג'אז בעולם, ומשלב בכשרון אדיר סגנונות ומקורות מוזיקלים רבים. ‪www.shaimaestro.com

אולפני פאפא

"הדבר שמייחד את כפר המוסיקה הוא ללא ספק האפשרות להיות בסביבה וחברה מוזיקלית בכל שעות היום ואפילו בזמן הפנוי, זה יתרון אדיר כי זה מאפשר לחניכים חופש ליצור. אנחנו כאנשי מוזיקה מנוסים, מבינים את החשיבות של החופש הזה ושמחים לקחת חלק ביוזמה הברוכה הזאת.” עמית עמרמי ואיל ישי, אולפן הקלטות PAPA.

-עמית עמרני ואיל ישי הם בין המפיקים ומומחי הסאונד המוכשרים והפעילים ביותר בארץ. באולפני פאפא בתל אביב מקליטים מיטב אמני ישראל. ‪​www.papastudio.co.il

haim

חיים ילין

"מועצה אזורית אשכול שמחה להיות שותפה מלאה בהקמת כפר המוזיקה באשכול. כפר המוסיקה הוא פרויקט דגל בבואנו לעודד את הנוער להצטיינות ולמימוש הפוטנציאל והכישרון הגלום בהם. המועצה מייחסת חשיבות ערכית-ציונית בהגעת נוער יוצר לאזור ונשמח לארח בכפר גם אוכלוסיות יוצרות נוספות. בנוסף להכשרה המוזיקלית, יעניק הכפר חוויה ייחודית למתגוררים בו, באווירה קהילתית, לצד אוכלוסייה מקומית חמה ואיכותית ובנופי שדות האזור, הפרוסים בסביבתו. אנחנו גאים לארח באשכול את הפרויקט ומזמינים לחיקנו בני נוער מכל רחבי הפריפריה של מדינת ישראל".

-חיים ילין, ראש מועצה אזורית אשכול משנת 2007.

adwin

אדווין סרוסי

"כפר הנוער הארצי למצוינות במוזיקה בחבל אשכול הוא מסוג הרעיונות בעלי החזון שאפיינו את ראשית המפעל הציוני ושכל כך חסרים בנוף הישראלי העכשווי. השאיפה למצוינות בתחומי האמנות בכלל ובמוזיקה בפרט היא ערך עליון בכל חברה מתוקנת. מיקומו של בית הספר בעומק הדרום ועיגונו בפנימייה יהפכו אותו לחממה להתחדשות מוזיקלית המלווה באחריות חברתית ובקשר עם שורשי הזיכרון המוזיקלי המקומי והאזורי."

-אדווין סרוסי מופקד על הקתדרה למוסיקולוגיה ע"ש עמנואל אלכסנדר באוניברסיטה העברית, מנהל את המרכז לחקר מוזיקה והוא גם ראש החוג למוזיקולוגיה. בשנים 2009 ל-2013 יסד וניהל את בית הספר לאמנויות של האוניברסיטה העברית.

רחל מראני

"האמנות במיטבה יודעת לגעת בלבבות רבים, וניסיוני לימד אותי שאין שגריר מוצלח ממנה לישראל בעולם. החזון של "ביכורים" מאגד בתוכו כמה מטרות חשובות: הזדמנות פז למימוש פוטנציאל – לנוער מן הפריפריה, ותוספת ביטויי אמנות מובחרים – לטובת כולנו. אני רואה בכפר חממת גדילה אידיאלית – מרחב מגונן אך מאתגר – המטפח את רוח ה"מצוינות" במובנה הרחב: למידה מקצועית עשירה בשילוב ערכים מיטיבים. זוהי זכות לקחת חלק במפעל היפה הזה, ולעזור לאנשים הנפלאים שהגו את הרעיון ופועלים למימושו."

-רחל מראני, נספחת התרבות של ישראל בוושינגטון לשעבר, מייסדת "הקרן למצוינות בתרבות."

eyal

אייל תלמודי

"כתושב האזור, אב לשני ילדים ומוסיקאי פעיל, שמחתי לקבל פניה ממקימי והוגי כפר הנוער למצוינות במוסיקה באשכול. הרעיון שנערים ונערות עם כישרון, מהאזור ומכל הארץ, יזכו באפשרות לימודי מוסיקה ותיכון ברמה גבוהה, וכן תקופת חיים של יצירה ועצמאות באזור השקט והמרהיב הזה נראה כמו חלום. אלא שאני רואה אותו קורה לנגד עיניי. כתלמיד בתיכון לאומנויות ע"ש תלמה ילין, מוכרת לי השיגרה של חברי מהפריפריה של נסיעות מתישות למרכז, והשקעת אנרגיה חשובה כל כך, ע"מ לעסוק בתשוקה היפה למוסיקה ופיתוח היכולות. בי"ס כדוגמת זה שיקום פה יספק לאותם מוסיקאים צעירים פיתרון נכון ואמיתי וכולי תקווה להיות חלק ולו הקטן ביותר."

-אייל תלמודי הוא סקסופוניסט, יוצר, ומפיק פעיל ומצליח. אייל מופיע עם הבאלקן ביט בוקס, ברי סחרוף, מאלוקס, ואוי דיויז'ן (בין השאר), והפיק את רישומי פחם בצבע (מחווה למאיר אריאל) ואלבומים נוספים. www.malox.info

יונתן בר-גיורא

"בתיאום מושלם עם פתיחת קו הרכבת לשדרות, קו שמקרב פיזית את איזור שער הנגב למרכז, באה יוזמת "ביכורים" הברוכה ומשלימה את מהלך ההתקרבות מהצד התרבותי-מוזיקלי. המרכז הזה, כשיקרום עור וגידים, יתן מענה למאגר הכישרון העצום שנמצא באיזור, כישרון שזקוק להדרכה, הכוונה, דוגמא אישית ותנופה על מנת להתממש במלואו. אנחנו כאן כדי לעזור ולתמוך ככל שניתן ב"ביכורים" ביוזמה התרבותית החשובה הזו."

-יונתן בר גיורא הוא ראש מסלול פסקול והלחנה לסרטים במכללה האקדמית ספיר. הוא בין המלחינים הבולטים בתעשיית הקולנוע והטלויזיה בישראל בעשורים האחרונים. בין עבודותיו, המוזיקה המקורית בסרטים "ההסדר", "אביבה אהובתי" ו"הכוכבים של שלומי".

.

.