.

.

בית החינוך ״נופי הבשור״

הלימודים התיכוניים הממלכתיים יתקיימו בבית הספר "נופי הבשור" אשר צמוד לפנימייה.

בית הספר נופי הבשור פתח דלתותיו בשנת הלימודים תש"ע (2009) כבית החינוך של כל ישובי המועצה האזורית "אשכול". בשנת תשע"ו (2016) מונה בית החינוך 1024 תלמידים המתחנכים ב-40 כיתות אם, ו-140 חברי צוות.

מתחם בית הספר ירוק ומרווח וכל מתקניו יפים וחדשים. בית הספר נופי הבשור הוא מהמובילים בארץ במגוון תחומים: הוצאת תלמידים לשנות שירות, גיוס משמעותי לצה"ל, קבוצות ספורט תחרותיות, ומגמת תקשורת מהמובילות בארץ.

עקרונות מרכזיים בתפיסה החינוכית של "נופי הבשור":

בית החינוך נוהג בכל באיו – התלמידים, הצוות החינוכי, ההנהלה, ההורים והקהילה על פי תפיסתו החינוכית-
בית הספר דוגל בהענקת חשיבות מרבית לשוויון ערך האדם, לכבוד הדדי, לכיבוד השונות, לאהבת העם והארץ ולכיבוד השפה העברית, התרבות והמורשת. בית הספר מאמין בעידוד סקרנות ודואג להקנות כלים לחשיבה עצמאית, יצירתית, מעמיקה וביקורתית- כל אלה ע״י מחויבות ומתן דוגמא אישית. צוות בית החינוך פועל, על פי אפשרויותיו, לתת מענה מיטבי לכל תלמיד בתחום הלימודי, החברתי והרגשי, והוא עושה למיצוי היכולות של כל תלמיד מתוך הקשבה והתאמה לצרכיו הייחודיים.

בית החינוך שואף למצויינות בכל תחום. בית החינוך הינו חלק בלתי נפרד מהקהילה ומחנך למעורבות פעילה ולהתנדבות בה, מתוך שמירה על ייחודיות היישובים השותפים בה. הוא מעודד את שיתוף ההורים מתוך שמירה על עצמאותו.

 בית הספר מטפח אקלים חינוכי מיטבי. יחסי הגומלין בכל רמות הארגון מושתתים על כבוד הדדי, על תחושת ביטחון ומוגנות מרביות, על הרגשת שייכות, על אחריות, על אכפתיות, על שיתוף, ועל נורמות התנהגות נאותות ושמירה על גבולות ברורים.

בית החינוך הוא ארגון לומד, מתקדם ומתחדש. הוא חייב בטיפוח המקצועיות על ידי שימוש מתמיד בטכנולוגיות מתקדמות, ורואה חשיבות גבוהה בהתאמת ההוראה והלמידה למאה ה -21 ולשם כך משלב טכנולוגיה מתקדמת עם חדשנות פדגוגית.

בית החינוך מקנה לתלמידיו ערכים לקראת היותם אזרחי המחר, שבבוא היום יתרמו לחברה ולמדינה ויהיו מחויבים לערכיהן. חינוך על-פי "התפיסה הירוקה". הוא שומר על איכות הסביבה ועל נעימותה.